Výlety a turistika na Lipně a v okolí

Alespoň pár tipů na výlet do okolí penzionu

Výlety a turistika

TURISTICKÉ CÍLE

Na Českokrumlovsku se nachází hned několik významných historických památek. Tou nejznámější je monumentální Státní hrad a zámek Český Krumlov. Navštívit ale můžete i menší zříceniny, jako je například Dívčí kámen nedaleko obce Holubov. Přímo na Lipensku je pak oblíbeným turistickým cílem Vítkův hrádek, který je nejvýše položeným hradem v Čechách. V Horní Plané naleznete například rodný dům slavného šumavského spisovatele Adalberta Stiftera či Stifterův park. Jestliže vás nelákají památky, možná vás zaujme lipenská Stezka korunami stromů či samotná přehrada. Hornoplánsko a vůbec celé Lipensko je ale dokonalým místem hlavně pro výlety do přírody. Navštivte třeba Smrčinu, Zadní Zvonkovou či Dobrou, určitě nebudete litovat! Výzvou je také takzvaný Šumavský Everest! Jak ho zdolat? Vystoupáním na osm šumavských vrcholů!

RYBAŘENÍ

Lipno je bezesporu rájem pro rybáře. Vzhledem k tomu, že od konce padesátých let, kdy bylo jezero Lipno vybudováno, nebylo nikdy zcela vypuštěno, dorůstají zde ryby velkých velikostí. Byla zde například chycena světová štika s 25,40 kilogramy. Rybáři jistě ocení i řadu služeb, které Lipensko nabízí – lodě, elektromotory, echoloty a tak dále. Lipenské jezero je domovem následujících ryb: kapr obecný, candát obecný, štika obecná, síh severní maréna, bílá ryba, mník jednovousý, pstruh duhový, úhoř říční, okoun říční, sumec velký.

HOUBAŘENÍ

Ráj pro houbaře nastává na Lipensku, dle počasí, v červnu či červenci a končí na podzim. Nejúspěšnější měsíce na sběr hub jsou září a říjen, až když se po teplém létě o něco ochladí a vzduch se stane vlhčí. Šumavské lesy jsou rozsáhlé a velmi klidné. Dokonalá relaxace!

MOTOKÁRY

Nedaleko Horní Plané, směrem na Hodňov, se nachází malá Go-Cart autokrosová dráha.
Na této 250 metrů dlouhé asfaltové dráze mohou jet najednou 4 Go-Cart, tudíž můžete se svými přáteli vzájemně závodit. Děti si mohou užít mini motocrossovou závodní dráhu.

KULTURA

Horní Planá nabízí bohaté kulturní vyžití. Nechybí živé koncerty, divadlo či letní kino. O nudu nebudete mít nouzi ani v Černé v Pošumaví! Během léta se na Lipensku také koná několik velkých hudebních festivalů.

Český Krumlov

Město zapsané do seznamu UNESCO – na návštěvu si vyčleňte alespoň jeden den – krom prohlídky zámku a zámecké zahrady nabízí město spoustu dalších zajímavostí. Např. muzeum fotografa Josefa Seidla, návštěvu tuhových dolů, pravidelné výstavy , koncerty a divadelní představení na unikátním otáčivém hledišti.

Plešné jezero

Ledovcové jezero na hoře Plechý patří k nejoblíbenějším výletním cílům na Lipně. Uvidíte nádherné jezero, kamenné moře vytvořené ledovcem, krásnou šumavskou přírodu, unikátní Schwarzenberský plavební kanál a když budete mít dostatek sil i památník šumavského spisovatele Adalberta Stiftera nad jezerem.

Rozhledny a výhledy na Lipno

Vítkův Hrádek, Moldaublick a Alpenblick kousek za hranicemi, vrch Marta u Frymburku a stezka v korunách stromů v Lipně nad Vltavou.

Příroda

Nádherná nedotčená příroda všude kolem Vás

Historie

Historické památky na dosah – hrady, zámky i muzea

Technika

Zajímavé technické památky – podzemí elektrárny Lipno, Schwarzenberský plavební kanál, poštovní muzeum ve Vyšším Brodě

Pěšky, autem, na kole

Možností, kam se na Lipně a v okolí podívat je nepřeberně – jedna dovolená Vám určitě stačit nebude.
Jaké jsou vzdálenosti k turistickým cílům ?
Stezka v korunách stromů 20 km

Český Krumlov 22 km

Hrad Rožmberk 36 km

Zámek Hluboká nad Vltavou 55 km

Vítkův Hrádek 31 km (přes Lipno nad Vltavou, převozem ve Frymburku cca 17 km)

Můžeme využít nějakých slev ?

Ano – náš penzion je účastníkem slevového systému města Horní Planá – zajímavá může být třeba sleva na převoz v Horní Plané a další slevy na služby ve městě – tyto slevy máte automaticky a zdarma pokud jste u nás ubytováni – jen si slevový kupón vyžádejte při příjezdu.

Můžete si také koupit slevový program Grenz Genial kde získáte za 200 Kč slevy v celkové výši převyšující 1000 Euro.

Záleží jen na Vás, kterou slevovou akci více využijete.

Poradíte nám další tipy a podrobnosti ?
Ano – rádi Vám poradíme, kam vyrazit na výlet s ohledem na počasí a Vaše možnosti.

Stačí se jen zeptat třeba ráno u snídaně 🙂

Share This