Sportovní aktivity na Lipně

Nordic walking, cyklostezky, windsurfing, jachting, rybaření, lyžování, bruslení

Sportovní aktivity

VODNÍ SPORTY

Lipensko je rájem všech fanoušků přírodního koupání. Můžete využít nedaleké pláže v Horní Plané a Černé v Pošumaví. Nechybí kvalitní písek, zázemí a občerstvení.

CYKLOTURISTIKA

Hornoplánsko je prošpikované cyklostezkami. Ne nadarmo se celému Lipensku říká „Ráj cyklistů“. Užijte si výlety nádhernou šumavskou krajinou! Aktuální novinkou, která si okamžitě získala nemalou oblibu, je cyklostezka, která vede od hornoplánské pláže do osady Hory. V případě potřeby Vám jízdní kolo zapůjčíme. Zajistíme Vám i případný servis.

GOLF – MINIGOLF

Také golfoví nadšenci si na Lipensku přijdou na své. Krásná golfová hřiště naleznete i v nedalekém rakouském Ulrichsbergu, Feldkirchenu, Luftenbergu, St. Oswaldu, Ansfeldenu a Pichlingu.

TENIS

Pokud preferujete tenis, můžeme vám doporučit Tenis Centrum v Českém Krumlově, ve kterém naleznete velkou tenisovou halu se třemi vnitřními a šesti venkovními kurty, restaurací, parkovištěm a profesionálním trenérem.

BRUSLENÍ

Patříte mezi vášnivé bruslaře? Na zážitky z lipenského jezera nezapomenete! Pokud je led dostatečně silný a rovný, je na něm vyznačena bruslařská dráha, která uchvátí i ty nejzkušenější bruslaře. V létě pak můžete jezdit na in-line bruslích po cyklostezkách, kterými je oblast protkána.

LYŽOVÁNÍ

Nabízíme lyžování v rakouském areálu Hochficht. Skvělé lyžování je ale také na Kramolíně. A pokud preferujete spíše běžky, určitě vás potěší běžkařské stopy, které jsou udržovány po celém Lipensku. Stopa vede i přímo kolem našeho penzionu.

Nordic walking

Pro populární chůzi s holemi je okolí našeho penzionu ideální – můžete vyrazit po cyklostezce nebo rovnou do přírody kolem nás.

Cyklostezky

Stovky kilometrů cyklostezek kolem celého Lipna – nezapomeňte vyzkoušet i zcela novou, extra širokou z Horní Plané do Nové Pece.

Vodní sporty

Nemusíte umět windsurfing ani řídit jachtu – i podívaná rozhodně stojí za to. A pokud to umíte, je pro Vás Lipno rájem.

Cyklostezky

Na Lipně je stovky kilometrů cyklostezek – od nových s asfaltem až po upravené lesní cesty.

Vodní sporty

Windsurfing, jachting, kiteboarding a snowkiting v zimě

Půjčovny

Nemáte své vybavení ? Na Lipně je dostatek půjčoven sportovního vybavení pro letní i zimní sporty

Lyžování a bruslení

4 skiareály v okolí, stovky kilometrů upravených stop pro běžky a v zimě se Lipno mění v nejdelší bruslařskou dráhu na světě
Jak daleko je cyklostezka ?
Páteřní Lipenská magistrála vede přímo kolem penzionu. Kromě toho je na Lipně a v okolí stovky kilometrů značených cyklotras. Záleží jen na Vás, jak daleko,  jakým terénem a na jakém povrchu chcete jet.
Budu si mít kam uložit vybavení ?
Ano – disponujeme místem pro uložení lyží, kol, bruslí atd. Na pokoj tedy nic brát nemusíte.
Dá se u vás koupit mapa ?
Ano – mapy cyklostezek a turistické mapy máme přímo v penzionu.
Jak fungují lyžařské balíčky ?

Lyžařské pobyty ve skiareálu Hochficht pořádáme už 20 let. V podstatě jsou dvě varianty pobytu – s dopravou a bez dopravy.

V každém z nich je vždy pobyt se snídaní a celodenní skipas na Hochfiht.

Pokud chcete jezdit na Hochficht vlastním autem, není problém – cenu dopravy Vám odečteme z balíčku.

Pro ostatní je v ceně balíčku připravená pohodlná cesta autobusem, který celou dobu zůstává na parkovišti ve skiareálu a je Vám celou dobu k dispozici (pro krátký odpočinek, můžete si dát čaj a malé občerstvení).

Podrobnější informace najdete v záložce Hochficht.

Share This